👈 فروشگاه فایل 👉

تاریخچه مدارس هوشمند و نقش فناوری های نوین در هوشمندسازی مدارس

ارتباط با ما

... دانلود ...

تاریخچه مدارس هوشمند و نقش فناوری های نوین در هوشمندسازی مدارس

این تحقیق پایان نامه در موردتاریخچه مدارس هوشمند و نقش فناوری های نوین در هوشمندسازی مدارس می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

34

حجم

176/749 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

تحقیق درباره مدارس هوشمند و با موضوع تاریخچه مدارس هوشمند و نقش فناوری های نوین در هوشمندسازی مدارس می باشد. آموزش در عرصه جهانی، برای هر تغییر و اصلاحی که از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات صورت می گیرد، نقش اساسی را ایفا می کند. این فناوری در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات را در دسترس فراگیران می گذارد و به فراگیران در جهت بهبود یادگیریشان و ماندگاری آن نقش بسزایی ایفا می کند(ساندرستی،2008. نقل از قاسمی، 1388). استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرایند یادگیری به صورت یک رسانه یادگیری اساس و ساختار یادگیری را تغییر می دهد و موجب تغییر در نقش معلمان و فراگیران می گردد( همان منبع).

فناوری اطلاعات و ارتباطات مجموعه ای از ابزارها، ماشین ها، دانش فنی و سازمان های استفاده از آنها در تولید، داد و ستد، پردازش، انباشتن، بازیافت، جابجایی، انتقال و مصرف اطلاعات است، از ساده ترین تا پیچیده ترین و از ابتدایی ترین تا پیشرفته ترین مرحله اطلاعات. با این تعریف، تمامی سخت افزارها مانند رایانه و لوازم جانبی آن و همچنین ابزارهای ارتباط دوربرد، شبکه های اطلاع رسانی اینترنت و نیز بسیاری از نرم افزارهای دیگر که برای ذخیره، پردازش ، آماده سازی، بازیابی و مصرف اطلاعات به کار می روند، در این رده قرار دارد(لاودن، 1994، ترجمه محسنی،1380).

فناوری در مدارس هوشمند، که به عنوان شتاب دهنده توانمند ساز عمل می نماید؛ نه تنها برآورده کننده ی اهداف کنونی نظام آموزش و پرورش می باشد، بلکه نیروی کاری می-پروراند که توانایی رویارویی با چالش های عصر حاضر را داشته باشد. تغییر فرایند آموزشی- پرورشی مستلزم تغییر تدریجی در فرهنگ نحوه ی عملکرد مدارس در کلیه سطوح می باشد. کنار گذاشتن روش های معلم محوری و یادگیری های مبتنی بر حافظه و اتخاذ روش هایی که تفکر و خلاقیت و مسولیت را در دانش آموزان ایجاد نماید، از جمله-ی این تغییرات بوده که برای دست یابی به آن لازم است، دانش آموزان مسولیت بیشتری را برای آموزش و پرورش داشته باشند. در این میان، باید نقش فناوری های نوین اطلاعاتی ارتباطی را به عنوان تسهیل گر  در این تحول در نظر گرفت (مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش،1390).

فهرست مطالب

مدارس هوشمند

تاریخچه مدارس هوشمند

تعریف مدارس هوشمند

نقش فناوری های نوین در هوشمندسازی مدارس

مدل مفهومی مدارس هوشمند

محیط یاددهی و یادگیری متنی بر محتوای چندرسانه ای

زیرساخت توسعه یافته فناوری اطلاعات

مدیریت مدرسه توسط سیستم های یکپارچه رایانه ای

برخورداری از معلمان آموزش دیده در حوزه فناوری اطلاعات

ارتباط یکپارچه رایانه ای با مدارس دیگر

پیشرفت تحصیلی

عوامل مؤثر در پیشرفت

هوش

علایق و عوامل مربوط به دانش آموز

انگیزه

خانواده و محیط خانواده

برنامه ریزی

عوامل مربوط به مدرسه و معلم

ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

منابع

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامۀ اندکس بین المللی عملکرد نعوظی (IIEF) پرسشنامه عملکرد جنسی مردان گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد پاورپوینت انتشار و حسابداری فروش و خرید اوراق مشارکت كودك آزاری و روشهای كنترل و كاهش آن پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی استخراج معدن با عنوان امكان فرآوری آلونیت با استفاده از روش‌های شیمیایی