👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه دلبستگی 45 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه دلبستگی 45 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه دلبستگی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

45

حجم

153/955 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه دلبستگی قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبیات نظری نظریه دلبستگی تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق نظریه دلبستگی در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد. 

چهارچوب نظریه دلبستگی و کاربردهای بالینی آن در ابتدا متمرکز بود بر روابط مراقب- نوزاد و روابط صمیمانه در بزرگسالی و اخیراً بر روابط خانوادگی نیز تمرکز یافته است. بالبی بر این باور است که در انسان به طور ذاتی و فطری یک سیستم کنترل کننده رفتاری وجود دارد که دارای منشأ زیست-شناختی است و تأمین کننده بقاء فرد است.

فینی و نالر  (1996) چهار کارکرد رفتار دلبستگی را به صورت زیر بیان کرد: 

•    حفظ مجاورات، برای برقراری و حفظ ارتباط با موضوع دلبستگی. 

•    اعتراض جدایی، برای جلوگیری از جدا شدن از موضوع دلبستگی. 

•    پایگاه ایمن، به منظور استفاده از موضوع دلبستگی برای کاوشگری و تسلط بر محیط.

•    پایگاه ایمن، به منظور استفاده از موضوع دلبستگی برای احساس راحتی و کسب حمایت (اردمن وانجی ، 2010).

همچنین بالبی (1969) و اینثورث (1990) بیان کرده اند که رفتارهای دلبستگی شامل سیستمی منسجم از رفتار است که پیش-بینی کننده ی پیامد ارتباط بین کودک و مراقب، در جهت مجاورت و تماس با یکدیگر است. سیستم رفتار دلبستگی ، یک سازمان درونی مشتمل بر تفکر است، احساسات، طرح ها و اهداف (الگوهای عملی و درونی) است و زمانی که کودک مهارت های حفاظت از خود را می پروراند، این سیستم که دارای عملکرد زیست شناختی است، کودک را از دامنه ی وسیعی از خطرات در امان می دارد.

محققان حوزه ی دلبستگی علاوه بر سیستم رفتار دلبستگی، از سه سیستم رفتاری دیگر نام می برند که با سیستم دلبستگی به شکلی پویا و متعادل تعامل می کنند و عبارتند از: سیستم کاوشگری ، سیستم ترس- احتیاط ، و سیستم اجتماعی . این چهار سیستم به گونه ای در تعامل با یکدیگرند که مثلاً در هنگام ترس و پریشانی، غیر فعال شدن سیستم کاوشگری و سیستم اجتماعی و فعال شدن سیستم دلبستگی و سیستم ترس- احتیاط منجر به نزدیک شدن کودک به مراقب می گردد و از این طریق از کودک محافظت می شود  که او شخصی بی ارزش است و دیگران غیرقابل اعتماد و غیرقابل دسترس هستند. بطوری که سبک های دلبستگی ناایمن با مشکلات بین فردی و وجود اضطراب در روابط دلبستگی و با عزت نفس پایین مرتبط است (آیرونز و کیلبرت ، 2005).

فهرست مطالب

تعریف نظری دلبستگی

تعریف عملیاتی دلبستگی

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظریه دلبستگی

 تعريف دلبستگي 

 اهميت دلبستگي 

 ديدگاه دلبستگي 

 نظريه هاي دلبستگي 

 ساليوان و مدل بين فرد 

نظريه كردار شناسي 

نظريه هورناي 

نظريه روانشانسي انفرادي آدلر 

نظريه يادگيري اجتماعي 

عزت نفس و دلبستگي 

رابطه دلبستگي و انواع اختلالات اضطرابي 

رابطه دلبستگي و برخي اختلالات خاص 

اختلال هاي اضطرابي 

رفتارهاي ضد اجتماعي 

افسردگي 

مداخله 

پژوهشهاي انجام شده در داخل و خارج از كشور

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

گزارش کارآموزی شیمی در پروسه تولیدات صنایع غذایی و آزمایشگاهی اهمیت و نقش فناوری در آموزش و پرورش و موانع و مشکلات آن دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری زناشویی 44 صفحه پاورپوینت اهمیت و کاربرد مایکوتوکسین بایندر در صنعت دامپروری نگرش شغلی با تاکید بر تمایل به ترک شغل و رضایت شغلی